petek, 4. maj 2007

Depilacija: stran z nadležnimi dlačicami!


Poletje je pred vrati in z njim bolj odprta, lahka poletna oblačila ter tudi kopalke. Sedaj je pravi čas za odstranjevanje nadležnih dlačic, a kateri postopek izbrati, da bo gladkost trajala kar se da dolgo? Ali ta postopek opravimo doma ali v kozmetičnem salonu? Vse to in še več v naslednjih vrsticah!
Kateri postopek je pravi za vas?


Odgovor na to vprašanje boste najbolje vedeli sami. Odločiti se morate le, ali se dlačic na določenem delu telesa želite znebiti za vedno ali pa jih boste odstranjevali vedno znova. Verjetno bodo k odločitvi veliko prispevale tudi cene postopkov, saj tisti, ki vaše dlačice odstranijo za vedno, (npr. lasersko odstranjevanje dlačic ali epilacija) stanejo neprimerno več, kot pa tisti, ki dlačice odstranijo le za določen čas (npr. voskanje).

Postopki odstranjevanja dlačic

Voskanje
Voskanje spada med bolj učinkovite postopke, saj imamo nato mir pred nadležnimi dlačicami kar dva do tri tedne. Slaba stran tega postopka je, da zna biti precej boleč, še posebej, če ga izvajate v bikini predelu. Sicer pa je postopek primeren tudi za odstranjevanje dlačic z rok, nog, hrbta ter obraza.
Voskanje se lahko izvaja na dva načina - kot toplo in hladno voskanje. Topel vosek nanesete na predel, kjer si želite odstraniti dlačice, nato pa nanj položite trak, ki ga, s hitrim potegom v nasprotni smeri rasti dlačic, odstranite. Za tovrsten postopek se je najbolje oglasiti v kozmetičnem salonu.
Pri hladnem voskanju je vosek že nanešen na trakove, ki jih lahko kupite v vsaki bolje založeni drogeriji. Trak položite med roke, da ga rahlo segrejete, nato pa lističa razprete in nanesete na predel s katerega želite odstraniti dlačice.
Pa še beseda o voskanju bikini predela. V tem primeru si lahko odstranite le dlačice v področju bikinija, če pa si želite odstraniti vse dlačice, razen tanke črtice, potem je za to najprimernejša tehnika brazilskega voskanja. Za ta poseg se odpravite v preverjen kozmetičen salon, saj ga sami ne morete izvesti.

Lasersko odstranjevanje dlačicČe si želite dlačice odstraniti trajno, pa naj bo to iz predela bikinija, rok, nog, hrbta ali obraza, potem bo metoda laserskega odstranjevanja dlačic prava za vas. Seveda ni najbolj poceni, je pa za to toliko bolj učinkovita. Da se znebite vseh dlačic na določene predelu telesa, boste morali prestati vsaj 6-8 tretmajev z laserjem. Dlačice naj bi popolnoma prenehale rasti, če pa se že pojavijo, potem so mehke, svetle in skorajda neopazne.
Postopek načeloma ni boleč, nekateri občutijo le blago toplino, drugi mravljince, le redki pa rahlo zbadanje, ki preneha takoj, ko se preneha skenirati določeno območje. Po koncu postopka bo vaša koža nekoliko pordela, a ne za dolgo.


Britje
Je preprosto, lahko in poceni odstranjevanje dlačic, ki pa žal ne zdrži prav dolgo. Še najbolj primerno je za podpazduho, noge in bikini predel, kjer pa neredko povzroči izpuščaje in vraščanje dlačic. Poleg tega dlačice po britju rastejo še hitreje in postanejo močnejše.
Za britje intimnih predelov moramo vedno uporabljati drugo britvico, kot za britje ostalih delov telesa.

Beljenje
Postopek beljenja je najprimernejši za roke ali področje nad zgornjo ustnico, za brado ter ličnice, saj dlačice posvetli tako, da se jih skorajda ne vidi. Problem nastane na temnejši polti, saj pobeljene dlačice tam izgledajo kot beli puh.
Sicer pa je beljenje preprost postopek, ki ga lahko opravite tudi sami. Belilo nanesete na mesto, kjer bi radi posvetlili dlačice in počakate toliko časa kot vam narekujejo navodila. Nato belilo odstranite, mesto pa sperite z vodo in namažite s kremo.

Depilacijske kreme
Prijaznejša metoda odstranjevanja dlačic, ki pa ni ravno najpreprostejša za uporabo, saj se z njo neredko celi popackamo. Poleg tega je neprimerna za tiste z bolj občutljivo kožo, saj zaradi kemičnih sestavin v kremi lahko pride do alergične reakcije. Sicer pa jo lahko uporabljamo na rokah, nogah, hrbtu, na predelu obraza, podpazduh ter bikini predelu.
Dobra stran depilacijskih krem je, da dlačice ne rastejo hitreje in se niti ne okrepijo, res pa je, da postopek ne drži prav dolgo.

Puljenje
Postopek se najpogosteje izvaja na manjši površini telesa, predvsem v predelu obrvi oziroma predela obraza.

Epilacija
Epilacija je postopek pri katerem s svetlobo določene valovne dolžine, ki se pretvori v toplotno energijo in segreje mešiček dlačice na temperaturo, ki poškoduje beljakovine v mešičku in tako je dlačica trajno odstranjena. Seveda se končen rezultat doseže šele v 4-6 tretmajih, postopek pa prav tako ni najbolj poceni.

Epilator
Pripomoček za odstranjevanje dlačic, ki dlačice izpuli skupaj s korenino. Postopek je boleč, neredko pa pri njem pride do vraščanja dlačic, ko te ponovno začnejo rasti. Če želite, da bo postopek čim manj neprijeten, potem naj bo aparat, s katerim odstranjujete dlačice, kakovosten, z vgrajenim hladilcem kože. Tako bo aparat kožo najprej ohladil in jo naredil manj občutljivo za bolečino, šele nato pa bo izpulil dlačice.


Kdaj v kozmetični salon?
Zdaj, ko ste postopke spoznali pobliže, že veste ali jih boste lahko izvedli sami, ali pa boste za to obiskali kozmetični salon. Seveda bo v salonu depilacija izvedena pravilneje ter učinkovitejše, koža pa bo deležna primerne nege. Vsekakor pa se, preden se kamorkoli odpravite, pozanimajte o tem, kje opravljajo depilacijo, ki si jo želite ter kolikšna je cena postopka in nenazadnje izberite čist, varen in ugleden kozmetični salon.

Prva pomoč
Če depilacijo izvajate doma, se lahko zgodi, da se bodo na vaši koži pojavile različne reakcije. Hitro in učinkovito jih lahko odpravite tudi sami.

Rdečica
Po voskanju se na razdraženi koži pojavi rdečica. Če boste voskanje opravljali v salonu, potem bodo takoj po postopku na kožo nanesli kremo ali olje, ki bo razdraženo kožo umirilo. V primeru, da postopek izvajate sami doma, potem ste v paketu, ki je vseboval vosek in ostale pripomočke, dobili tudi mazilo, ki ga nanesete po voskanju. Ne pozabite ga nanesti na kožo, saj se bo rdečica tako hitreje pomirila.

Izpuščaji
Neredko se po britju, predvsem v predelu bikinija, pojavijo izpuščaji. Preprečite jih lahko že tako, da uporabljate čiste britvice ter po britju kožo namažete z oljem, ki vsebuje vitamin E in alojo. To bo razdraženo kožo pomirilo in pospešilo celjenje.

Vraščene dlačice
Depilirano kožo negujte z izdelki, ki zmanjšujejo rast dlačic ter tudi skrbite, da boste odstranili odmrle kožne celice. To lahko storite tako, da si med tuširanjem kožo zdrgnete s posebno rokavico, ki ima malo tršo površino.

Zareze
Včasih se zgodi, da se med britjem urežemo. Zarezo po koncu britja prekrijemo z samolepilnim obližem, saj bo ta ranico zaščitil in preprečil morebitno okužbo.

Črne pikice
Črne pikice se pojavijo, ko britev ni dovolj ostra in tako dlačic ne odstranimo v celoti. Če se brijete redno, torej vsak dan, potem poskrbite, da boste britvico zamenjali vsaj vsaka dva tedna.
A. K. T.
Foto: JupiterImages, iStockphoto

Vir: www.siol.net

Stran s celulitom!


Trdovratna nadloga ni tako neukrotljiva kot se zdi, a v teh poletnih dneh si ga res ne želimo, zato je čas, da se spustimo v boj …

Kaj je celulit in kaj ga povzroča?
Celulit je želatini podobna snov, sestavljena iz maščobe, vode in odpadnih produktov presnove, ujeta v kepaste nepremične žepke tik pod kožo. Le-ti se obnašajo kot gobe, ki lahko sprejmejo velike količine vode, se razširijo in nabreknejo. Za nastanek celulita pa so krivi tako naši geni kot tudi neurejena in nezdrava prehrana ter pomanjkanje gibanja. Ker pa se celulit pojavlja v glavnem pri ženskah, lahko rečemo, da imajo pri njegovem pojavljanju veliko vlogo tudi hormoni, zlasti estrogen.

Kako se ga znebiti?
Pravzaprav se celulita dokončno ne moremo znebiti, lahko pa ga omilimo. Za to pa je potrebno veliko potrpljenja, nege, zdrave prehrane ter seveda telovadbe!

Prehrana
Med prvimi stvarmi, ki jih morate spremeniti, da bi lahko uspešno odstranili celulit, je seveda vaša prehrana. Iz nje izključite nezdrave maščobe in sladkorje ter v svoj vsakdan vnesite veliko sadja, zelenjave, polnozrnate izdelke in izdelke z manj maščob. Tovrstna hrana je tudi lažje prebavljiva in za tiste, ki imate težave s prebavo še posebej priporočljiva, saj tudi neurejena prebava vpliva na celulit. Polno in leno črevo namreč onemogoča povratni pretok krvi in upočasnjuje cirkulacijo v nogah.
Previdni bodite tudi pri uporabi soli, saj zadržuje vodo, zato hrano solite zmerno. Ne pozabite pa tudi na tekočino in dnevno popijte vsaj liter in pol vode ali nesladkanih zeliščnih čajev.


Kreme
Ne nasedajte obljubam oglasov za kreme proti celulitu, saj kozmetični proizvodi celulita pravzaprav ne morejo rešiti, ampak so lahko le pomožno sredstvo v borbi proti tej nadlogi.

Proti celulitni proizvodi temeljijo na več ali manj istih sestavinah, a vam bodo pomagali le, če jih boste dovolj dosledno uporabljali. Med sestavinami za odpravo celulita se najpogosteje znajdejo:
- geranija - rastlina pomaga pri razstrupljanju organizma in ima skupaj z rožmarinom prečiščevalni učinek ter pomaga da se iz tkiva izloči tekočina;
- lavanda, pačuli, cipresa - na kožo delujejo tako, da ji dajejo tonus ter pospešujejo cirkulacijo;
- olja limone, grejpfruta, kadulje, koromača in ingverja - uporablja se jih v kopelih, med tuširanjem, lahko pomešana skupaj s tekočim milom ter v masažnih oljih;
- mehurjasta haloga - morska alga, ki vsebuje jod in jo uporabljamo v kopelih;
- kofein - stimulira in učvrščuje kožo;
- bršljan - napenja kožo in ga največkrat uporabljamo v kopelih;

Kozmetični posegi
Težje oblike celulita boste s kremami in telovadbo le stežka odpravile. Rešite se ga lahko samo s pomočjo intenzivnih tretmajev, kot so:
- Limfna drenaža: Je metoda stimuliranja limfnega žilnega sistema. Temelji na enakomernem izmenjevanju pritiska in sproščanja z gibi glajenja v točno določeni smeri. Z ročno limfno drenažo se poveča pretok tekočine v telesu ter tudi prekrvavitev.
Tovrstna masaža ni priporočljiva, če imate težave z venami ali srcem. Sicer pa potrebujete za dosego vidnih reultatov najmanj deset tretmajev, vsaj enkrat tedensko.

- Hidroterapija: To je podvodna masaža, ki spodbuja cirkulacijo in razgrajuje odpadne snovi v telesu. Dobro učinkuje na prizadete dele telesa saj vpliva tudi na površinsko cirkulacijo ter tako izboljšuje tonus in elastičnost kože, s čimer se zmanjša obseg pomarančne kože.
- Elektrostimulacija: Z napravo za elektrostimulacijo, ki v intervalih sproži krčenje mišic, se poboljša razgradnja odpadnih snovi ter izboljša cirkulacija in tonus mišic. S to metodo celulita pravzaprav ne odpravimo, ojačamo pa mišice, zato je področje na pogled bolj čvrsto in lepše.
- Mezoterapija: Izvaja se s pomočjo injekcij ali drugih tehnik, na primer z zdravili, ki so večinoma homeopatska. Na kritične dele telesa se vmasirajo zeliščni pripravki, ki raztapljajo maščobe, pospešuje cirkulacijo ter učvrščujejo in oblikujejo telo. V povprečju je za učinkovit rezultat potrebno vsaj dvanajst tretmajev.
- Liposukcija: Če z nobenim drugim rezultatom ne boste dosegli nobenih vidnih rezultatov, potem je vaša skrajna rešitev liposukcija. Izvajajo jo estetski kirurgi, ki s kirurškim posegom odstranijo odvečne maščobne celice. Postopek se izvaja s pomočjo posebne sonde, ki se skozi majhne reze vstavi pod kožo. Pri tem je potrebna lokalna ali splošna anestezija.
Poleg tradicionalne liposukcije obstaja tudi ultrazvočna liposukcija, ki je manj agresivna. Pri tej metodi se maščobne celice razbije z laserjem.
- Ice cold slimming terapija: Izvaja se s pomočjo hlajenja. Metoda pa ugodno vpliva na otekle, težke noge, ki so posledica slabe cirkulacije in limfnih zastojev.
- Obloge iz blata: Obloge imajo poživljajoč učinek, predvsem pa pospešijo cirkulacijo in izločanje strupenih snovi.
- Vakumska terapija: Vakumska masaža kožo učvrsti obenem pa pospešuje presnovo in prekrvavitev podkožnega tkiva.
- Endodermoterapija: Spada med novejše tehnike, ki se izvajajo s pomočjo aparata pod vodstvom terapevta. Valjček, s pomočjo nad in podtlaka, kožo razpne med valjčka in jo zmasira. S to tehniko izboljšamo metabolizem, povrnemo kisik in obdelan del kože se spremeni.


Telovadba
Zato, da bo celulit zgineval še hitreje ter da bo vaše telo čvrsto in koža napeta, lahko poskrbite tudi s telovadbo. Prava je vsaka telesna aktivnost, ki spodbuja izgorevanje maščob in dotok hranljivih snovi v celice. Izberite tisto, ki vam je všeč in začnite čimprej! Sicer pa za nekaj aktivnosti lahko poskrbite tudi že med delovnim časom. Namesto, da nenehno sedite za mizo in dvigujete telefon, da bi poklicali nadstropje više, se raje sprehodite do tam. Dvigala začnite ignorirati in se raje sprehodite po stopnicah, avto pa pustite v garaži in se do službe kar sprehodite.
A. K. T.
Foto: JupiterImages, iStockphoto

Vir: www.siol.net

Da potenje ne bo moteče


Potenje nas pogosto neprijetno preseneti, še posebej kadar želimo biti urejeni. Z redno higieno in uporabo pravih izdelkov pa smo lahko vedno samozavestni.
Ob vse višjih temperaturah, v slabo zračenih prostorih, gneči in hitenju se potenju ne bomo mogli izogniti. To je povsem naraven mehanizem telesa. Voda na površju kože izhlapeva in na ta način pomaga ohlajati telo. Neprijetna stran tega sicer koristnega procesa pa so bakterije, ki se na potnih predelih kože pospešeno množijo in ustvarjajo vonj, ki marsikoga spravi v zadrego. Na srečo je civilizacija človeka že davno osrečila s sredstvi, ki uspešno premagujejo neprijetne posledice znojenja.

Deodorant ali antiperspirant
Mnogi ne ločijo med antiperspirantom in deodorantom, misleč, da gre za eno in isto vrsto sredstva proti potenju. Ne bo držalo!
Deodoranti le nevtralizirajo neprijeten vonj potu z antiseptičnim učinkom in so bolj priporočljivi, saj ne motijo naravne funkcije potenja. Namen antiperspiranta pa je v prvi vrsti preprečevanje potenja. V kozmetični industriji v te namene uporabljajo predvsem soli aluminija, cinka in cirkonija, ki zapirajo oz. ožijo kožne pore in na ta način zmanjšajo potenje.

Da boste ves dan samozavestni
Telesni vonj lahko uravnavamo na več načinov: primarno in najbolj pomembno z umivanjem in šele nato s protimikrobnimi sredstvi. Pri izbiri slednjih se odločamo glede na intezivnost potenja in vonja.
Kadar se hočemo le izogniti neprijetnemu vonju, je boljša izbira deodorant. Vonj izdelka ne pove dosti o kakovosti. Dober deodorant ne le lepo diši, pač pa tudi popolnoma nevtralizira neprijeten vonj potu. Kdor se pod pazduho redno brije, mora paziti, da deodorant ne vsebuje alkohola, ki na sveže obriti koži povzroči zelo neprijeten pekoč občutek.
Če se potimo prekomerno in želimo preprečiti mokre sledi na oblačilih, je boljša izbira antiperspirant. Ta potenja sicer ne bo povsem ustavil (kar tudi ni zdravo), kakovosten izdelek pa naj bi potenje v povprečju zmanjšal vsaj za 20 %.


Kaj pa tveganje?
Nevarnosti, da bi bili zaradi uporabe deodoranta ali antiperspiranta bolj izpostavljeni rakavim obolenjem, po zagotovilih strokovnjakov ni. Natančneje povedano: te povezave dosedanje raziskave niso potrdile.
Lahko pa občutljiva koža reagira na sredstva proti potenju npr.: z rdečico, izpuščaji, luščenjem … V tem primeru je izdelek nujno zamenjati oz. seči po milejših, koži prijaznejših izdelkih.

Za tiste, ki prisegajo na naravno
Če nikakor ne zaupate seznamu bolj ali manj neznanih sestavin na ovitku deodorantov, lahko neprijeten vonj odpravite tudi na popolnoma naraven način:
- Sok sveže pomaranče vsebuje kislino, ki uniči bakterije, krive za neprijeten vonj potu.
- Soda za peko - prav tako nevtralizira vonj potu in je sila preprosta (in poceni) za uporabo; malo sode potresemo po vlažni brisači, se z njo obrišemo in pustimo, da se koža posuši.
- Naravni deodorant v prahu: pol skodelice sode za peko, pol skodelice koruznega škroba in nekakaj kapljic eteričnega olja (npr. sivke ali cimeta) damo v stekleničko ter pretresemo. Vlažno brisačo rahlo posujemo s pripravljeno mešanico in se z njo obrišemo.
Mojca Golobin
Foto: iStockphoto

Vir: www.siol.net

Lepotne bližnjice


Vedno nam zmanjkuje časa za vsakdanje obveznosti, kljub temu pa želimo biti lepe in urejene. Preberite, kako lahko s štirimi preprostimi rešitvami in prav toliko svežimi idejami ukanite čas in ste ob vsaki priložnosti videti kot iz škatlice.

Štiri preproste rešitve


1. Poslovite se od stare šminkeČe imate že nekaj let isto šminko, je zdaj čas, da jo zavržete. Če želite poskusiti nekaj novega, pri tem pa ne popolnoma spremeniti barve svoje šminke, izberite podoben odtenek, kot ste ga imeli doslej, vendar s pridihom zlate. Ta majhna sprememba bo naredila vaše oči svetlejše, ljudje okoli vas pa bodo opazili vašo novo svežino.

2. Poudarite ličnice
Pozabite na pretirano poudarjanje ličnic, kot je bilo modno v osemdesetih. Za to obstaja veliko naravnejših načinov. Izberite dve senčili za lica, ki sta temnejši od naravnega tona vaše kože. Z nanašanjem začnite s temnejšim, tik pod ličnico v smeri proti lasišču. Bolj kot se bližate lasišču, bolj rahel naj bo nanos. Nato malce višje dodajte še svetlejše senčilo s pridihom zlatega leska. Tako bo vaša koža na svetlobi zasijala, ličnice pa bodo poudarjene v naravnem tonu.

3. Preprečite nabiranje pudra ob nosu
To se precej rado zgodi, zato pred nanosom pudra nanesite nekaj gela za oči okrog nosnic. Ko se gel posuši, je površina kože bolj gladka in puder ne zastaja v porah. Če imate tudi sicer široke pore, uporabite puder v stiku, saj je manj kremast in je zato manj verjetno, da se bo nabiral v gubah.

4. Voskanje brez bolečin
Če za odstranjevanje dlak uporabljate voskanje, si zapomnite, da kofein naredi kožo bolj občutljivo za bolečine, zato vsaj teden pred voskanjem ne pijte kave. Če uporabljate kreme, ki vsebujejo retinol ali glikolno kislino, jih nekaj časa pred voskanjem prenehajte uporabljati, saj je koža po njihovem nanosu bolj občutljiva in bi lahko z voskanjem izpulili cele plasti kože. Izberite tudi primeren vosek, ki naj ne deluje na podlagi pare, vsebuje pa naj pomirjevalne sestavine, na primer kamilico ali aloe vero.

Štiri sveže ideje

1. Zamenjajte barvo las
Sprememba barve las lahko v vaše življenje prinese veliko novega: lahko vpliva tudi na to, kako vas bodo ljudje sprejemali. Želite ugajati tašči? Poskusite z rjavo barvo, saj so ljudje s to barvo las po nekaterih raziskavah bolj vredni zaupanja. Želite dobiti višji položaj v službi? Rdeča je prava barva vaših las. Želite narediti novo sosedo ljubosumno? Poskusite s svetlo barvo, ki je še vedno zelo zapeljiva. Če pa še niste pripravljeni za popolno spremembo, oživite svojo barvo z barvno peno, ki se po nekaj umivanjih spere.

2. Kupite si pahljačast čopič
Uporabite ga, da zabrišete robove pudra na vratu in na čeljustih. Če to počnete s prsti, lahko ostanejo madeži, gobica pa bo odstranila preveč pudra. Zato naj bo tak čopič vaš nepogrešljiv spremljevalec, ki bo poskrbel za popoln videz.

3. Svetleči in čisti lasje
Proizvodi za oblikovanje las lahko poudarijo vsako pričesko, vendar lahko povzročijo tudi prhljaj. Zato uporabljajte nežne šampone, ki ne dražijo lasišča, če pa že imate prhljaj, si kupite šampon proti prhljaju, ki naj bo dovolj blag, da ga lahko uporabljate vsak dan. Tak šampon bo tudi preprečil nastajanje novega prhljaja. Za svetleče in zdrave lase lahko poskrbite tudi z negovalno masko, ki si jo lahko pripravite doma, na primer iz medu in kamiličnega čaja ali pa jo kupite v drogerijah.

4. Črtalo za oči v barvi sivke
Če temno rjavo ali črno črtalo za oči zaide v gubice, povzroči takojšen videz staranja. Toda črtalo v barvi sivke vaše oči posvetli in pomladi. Poleg tega lahko na ta način najhitreje odpravimo rumenkast videz utrujenih in oteklih oči. Na ustnice dodajte še malo bleščila v rožnatih odtenkih in pripravljeni ste na pomladni pohod po mestu.
Manca Mirnik
Foto: JupiterImages

Vir: www.siol.net

Osvežite svojo kožo!


Vlaga je za lep in zdrav videz vaše kože izjemno pomembna. Preberite nekaj nasvetov, kako vzdrževati pravo razmerje vlažnosti vaše kože. Svetujemo vam tudi, da se v poletnih dneh izogibajte pretiranemu sončenju.

Koža je sestavljena iz sedemdeset odstotkov vode, zato je zelo pomembno, da pravilno vzdržujemo njeno vlažnost. S kozmetično nego si predvsem prizadevamo ohraniti voljnost rožene plasti, najprej pa to pomeni stabilizirati njeno vlažnost. S tem seveda varujemo tudi globlje ležeče, mnogo večje rezerve vode v vrhnjici in v veznem tkivu.

Vlažilni pripravki
Najzanesljivejši način, kako v roženem sloju ohraniti najprimernejše stanje vlage, je nedvomno redna nega z vlažilnimi pripravki. Včasih je bilo njihovo učinkovanje omejeno le na par ur, dandanes pa lahko oziroma smemo od pripravkov ali preparatov pričakovati, da bodo delovali ves dan in da bodo ob redni negi imeli tudi dolgoročnejši vpliv. Če imate že po dveh, treh urah, potem ko ste si kožo namazali z vlažilnim preparatom, občutek, da morate kremo ponovno uporabiti, tedaj izdelek ni pravi za vašo kožo in ga je potrebno zamenjati. Verjetno vsebuje sicer veliko vlažilnih snovi, vendar hkrati premalo maščobe. Takšni preparati so pravšnji za mastno kožo, če pa je vaša koža suha, potrebuje veliko emulzije. Emulzija vsebuje tudi veliko maščob in lahko na ta način omogoča dolgotrajnejšo vlažnost.

Vlažilne snovi
Kot zelo učinkovite vlažilne snovi so se izkazali liposomi, nanosfere in talasfere. Tudi ceramidi so snovi, ki so jih razvili predvsem za vezavo vlage v koži in do sedaj kažejo izredno dobre rezultate. Poglejte, kakšne snovi vsebujeta vaša dnevna in nočna krema in če vam primanjkuje vlage, sezite po ceramidih.


Pijte vodo
Tudi pitje vode je izredno pomembno. Priporočamo, da na dan popijete vsaj dva litra čiste vode, saj bo tako koža dobila dovolj vlage. Navadno vodo lahko osvežite z rezinami limone, limete, pomaranče ali z vejico sveže mete.

Škodljivi zunanji vplivi
Zaradi neugodnih zunanjih vplivov kot so sonce, suh zrak in napačna nega se zmanjšujejo naravne zaloge vlage v koži. Priporočamo, da se poskušate izogibati vsega, kar še dodatno jemlje vlago. Alkohol je eden najhujših uničevalcev vlage, ker tkivu jemlje minerale in s tem sposobnost zadrževati vlago. Izogibajte se odvajalom in drugim sredstvom za odvajanje vode, saj tudi ta izpirajo iz telesa minerale in s tem kožo zelo sušijo. Previdni bodite tudi na soncu. Sonce namreč zalogi vlage v koži škoduje kar dvojno, saj ne izsuši samo rožene plasti, ampak prodrejo ultravijolični A žarki globoko v vezivno tkivo in otrdijo kolagenska vlakna, tako da zadržujejo manj vode in še bolj izgubljajo prožnost.


Kaj lahko storite doma?
Tedensko si lahko pripravite masko iz kumar, katero pustite na obrazu najmanj dvajset minut. Kumarični kolobarji so med najbolj znanimi viri naravne lepote in to ne brez razloga, saj vsebujejo kar 99 odstotkov vode in tako kožo oskrbijo z veliko količino vlage. Poleg tega vsebujejo tudi folno kislino, ki spodbuja tvorbo celic, in žveplo, ki kot adstringent nežno napne kožo in očisti pore. Kumarice so bogate z vitamini in encimi, znane pa so tudi po svoji sposobnosti toniranja kože.

Čudežni učinki dežja
Sprehodi v dežju in megli so staro in preizkušeno lepotilo. Mikroskopsko majhni vodni delci obložijo roženi sloj in nežno spodbujajo prekrvavitev. Zato od danes naprej ne imejte nečimrnega obraz, ko bo zunaj deževalo. Vzemite dežne kaplje kot lepotilno sredstvo, obujte gumijaste škornje in pelerino ter pojdite na kratek sprehod v naravo.
Vir: E. Bolz, Lep obraz, DZS, 1996
Andreja Bevk
Foto: JupiterImages, iStockphoto

Vir: www.siol.net

Poletni grmiček


Da bi oblekli mini bikini, ki v vašem predalu komaj čaka, da se na plaži pokaže v vsem svojem sijaju, je nujno potrebno, da ste urejeni tudi pod njim. Ja, ja, predel vašega bikinija mora biti prav tako kot zgornji del lepo oblikovan, urejen, privlačen in seksi.

Urejevanje bikinija je postala vsakdanjost in nikakor ni več skrivnost sveta manekenk in slavnih oseb. Skoraj vse to delamo in o tem tudi govorimo. Želimo se počutiti udobno, ženstveno, čisto in privlačno. Varne z zavedanjem, da pogled na naše mednožje usodno vpliva na naše moške.

Torej, če svoj grmiček strižete, brijete ali pa ga le želite lepše urediti, ni nobene potrebe, da se mučite z voski ali depilacijskimi kremami. Nov Philipsov Bikini Perfect nam ponuja rešitev za urejanje bikinija "tri v enem". Z zmožnostjo striženja, britja, oblikovanja in urejanja so se končali dnevi, ko ste kopalnico napolnile z raznovrstnimi pripomočki, saj boste z le enim aparatom Bikini Perfect uredile svoje intimne dele telesa natančno in po svojih željah.

Brivnik ima več nastavkov, ki služijo različnim namenom. Nastavek za striženje in prirezovanje z nastavljivim distančnikom ter brivna glava za gladko britje in oblikovanje zunanjih robov, omogočata popolno in natančno urejanje na različne načine, prilagojeno vašim osebnim željam.

Tako imate torej izbiro in možnost slediti svojim željam, pa naj bo to oblika srca, puščice ali celo gladke kože. In še nekaj, drage dame, s svojo obliko in kovinskim ohišjem bo okras vaši kopalnici ali še en "modni" dodatek v vaši torbici.
Foto: Philips

Vir: www.siol.net

Temni podočnjaki so preteklost


Ste tudi vi ena izmed tistih, ki jim lep obraz kazijo temni kolobarji pod očmi? Če ste, poskrbite v prvi vrsti za svoje notranje počutje, saj je kozmetična pomoč, žal, le delno uspešna.

Kolobarji okoli oči ponavadi spremljajo slabo duševno in zdravstveno počutje. Mnogokrat smo za njih krivi sami, saj preveč delamo in se zato tudi izčrpamo, predvsem pa nam temne lise pod očmi nastanejo takrat, ko premalo spimo.

Premalo kisika
Kolobarji nastanejo zaradi pomanjkanja kisika v krvi. Kri ni več rožnata, temveč malce modrikasta in zastaja v drobnih kapilarah pod očmi ter tako proseva kot temna senca skozi kožo. Učinek je še večji, če se zniža nivo vlažnosti v koži. Če nam primanjkuje vlage, lahko koža postane še nekoliko prosojnejša.

Poskrbite za dobro prekrvavitevČe ste nagnjeni k temnim podočnjakom morate poskrbeti, da bo vaš krvni obtok vseskozi živahnejši. Kako?
1. Prekrvavitev spodbudite s kosmi vate, namočenimi v ledeno mrzli vodi.
2. Prekrvavitev bo močnejša, če napolnite umivalnik s hladno vodo, vanj potopite obraz in nekajkrat odprete in zaprete oči. Ta trik bo pomagal tudi pri rdečih očeh!
3. Različne kreme za oči vsebujejo učinkovine za pospeševanje prekrvavitve; na primer kofein, izvlečki iz listov drevesa ginko ali pa escin iz divjega kostanja. Paziti morate, kako nanašate kremo za oči, saj jo je potrebno nanesti v tankem sloju s tapkanjem.
4. Priporočamo veliko spanja. Po prekrokani noči bo vaša koža okoli oči videti še bolj udrta, če pa ste zraven popili še večjo količino alkohola, bo vaše tkivo videti resnično izsušeno. Torej - manj alkohola in več spanca!
5. Proti nabreklinam okoli oči, ki se pri nekatreih ženskah pojavijo ob menstruaciji, si lahko v lekarni brez recepta kupite kapljice. Spodbudile bodo pretok mezgovnice in pospešile uplahnjenje očesnih vrečk.
6. Poizkusite z "očesno gimnastiko". Oči zaprite, položite kazalca na zunanja očesna kotička, da ne nastanejo gube, nato oči na vso moč zatisnite. Napetost naj traja šest do sedem sekund, nato mišice sprostite. Priporočamo vsaj petnajst ponovitev.


Zelišča za kolobarje
Obkladki iz mrzlega kamiličnega čaja so dobro zdravilo za utrujene oči, odpravljajo pa tudi zabuhlost. Vrelo vodo prelijte čez kamilice, ko se čaj ohladi, pa vanj namočite blazinici vate, lezite in ju za deset minut položite na zaprte oči. Proti zabuhlosti pomaga tudi črni čaj, saj tanini v črnem čaju krčijo otečeno tkivo.

Prekrijte kolobarje
Z nekaj spretnosti in vaje lahko temne lise pod očmi skrijemo tudi pod obarvano ličilo. To še ne pomeni, da boste morale po nasvet k vizažistki, saj je v trgovinah na voljo mnogo posebnih črtalnikov ali krem za prekrivanje, ki so dobri tudi za vašo kožo. Žal so nekateri od teh preparatov sorazmerno mazljivi, tako da se, zlasti če se veliko smejimo, zlahka vlezejo v mimične gubice pod očmi. Če nikakor ne morete najti primernega preparata, poizkusite z običajnim tekočim pudrom, ki pa mora biti vsaj za dve niansi svetlejši od pudra za ostale dele obraza. Svetlejši tekoči puder morate nanesti natančno in samo na temne kolobarje. To vam bo najbolje uspelo s čistim čopičem za ustnice ali vatno paličico. Svetlejši puder nato vtrite v kožo z rahlim tapkanjem s prsti, nato pa še popudrajte s pudrom v prahu. Če uporabljate rdečilo za lica v svetlem ali rožnatem odtenku, ga lahko naposled potresete tudi po podočnjakih.
Vir: E. Bolz, Lep obraz, DZS, 1996
Andreja Bevk
Foto: JupiterImages

Vir: www.siol.net

Govorica rok


Roke so človekovo orodje, hkrati pa tudi njegova osebna izkaznica. Na njih se kaže vaša skrb zase, hkrati pa tudi vaše prednosti in slabosti. So zelo izpostavljen del telesa in jih težko skrijemo. Zato potrebujejo kar najboljšo nego.

Začnite s kremo
Koža na rokah je zelo tanka, na njej pa je tudi manj žlez lojnic. Poleg tega so roke nenehno izpostavljene vplivom sonca in mraza, s pogostim umivanjem pa izgubljajo tudi zaščitno maščobo. Zato potrebujejo primerno nego s kremo, ki je bogata s hranljivimi snovmi in vitamini, posebej z vitaminom E. Navadite se, da roke namažete s kremo po vsakem umivanju. To vam ne bo vzelo veliko časa, na rokah pa se bo z leti gotovo poznalo. Suhe in zgarane roke potrebujejo dodatno nego. Pred spanjem jih na debelo namažite s kremo za nego suhe kože. Ponoči se koža obnavlja, zato ji tu in tam privoščite tudi hranljivo masko, na primer iz olivnega olja.

Nega kožice in nohtov
Obnohtne kožice nikoli ne strizite s škarjicami. Kožica je namenjena zaščiti nohtov pred infekcijami, zato je ne odstranite preveč. Prste za pet minut namočite v posodo s toplo vodo, v katero ste nakapali nekaj limoninega soka. Nato prste dobro obrišite in na kožico nanesite hranljivo kremo na osnovi rastlinskih maščob, na primer karitejevega masla. Pustite delovati pet minut, nato pa z leseno paličico (namenjeno temu opravilu) narahlo potisnite kožico proti robovom nohtov.
Nohte oblikujte tako, kot vam je všeč, vendar ne preveč oglato in ne preveč zaobljeno. Bolj kot se boste približevali ovalni obliki, bolj krhki bodo nohti, saj so stranski deli nohtov krepkejši od sredine. Če jih lakirate, uporabite dober podlak in kakovosten lak, ki ustreza vaši polti, značaju in načinu oblačenja.

Malo telovadbe
Znanstveniki so dokazali, da obstaja povezava med rokami in možgani. Ali preprosteje: če so vaše roke aktivne, so aktivni tudi vaši možgani. Zato številni umetniki in glasbeniki vsakodnevno delajo vaje za roke. Tudi vi vsaj enkrat na teden malce razgibajte dlani in raztegnite prste. Vzemite dve mehki krogli in jih kotalite med dlanmi, občasno pa zamenjajte smer. Najboljše so krogle iz gume, ki masirajo dlani in delujejo kot refleksna masaža na celotno telo.

Vaje za močAzijci verjamejo, da nekateri položaji rok spodbujajo krvni obtok in pomagajo proti utrujenosti. Ulezite se in se sprostite. Roke položite nad glavo in zataknite en mezinec za drugega, druge prste pa iztegnite. Nato petkrat globoko vdihnite in izdihnite. Potem zataknite palce enega za drugega in ponovite postopek. Nato vstanite, se dvignite na prste in se dodobra pretegnite.

Roke tudi zdravijoČe dlani drgnemo med seboj, nastaja toplotna energija. Bioenergetiki, v manjši meri pa vsi ljudje, jo lahko pretovorimo tudi v elektromagnetno valovanje, s katerim lahko zdravimo na energetski ravni tako, da čistimo energetske kanale..

Refleksne točke delujejo na organe
Tako kot na stopalih imamo tudi na dlaneh refleksne točke, ki so povezane z vsemi našimi organi. Če te točke stimuliramo, lahko načrtovano pošiljamo impulze določenim organom. To tehniko so uporabljali že stari Kitajci, da bi se osvobodili blokad in tako omogočili življenjski energiji, da svobodno prehaja skozi telo.
Manca Mirnik
Foto: JupiterImages, iStockphoto

Vir: www.siol.net

Kaj se skriva v lončku vaše kreme?


Kako delujejo kozmetični preparati, ki jih vsakodnevno uporabljamo, ste se gotovo že večkrat pozanimali in preizkusili tudi na lastni koži. Kaj vse vsebujejo, pa je večja uganka. Tudi če so sestavine navedene na škatlici, si jih pogosto ne znamo razložiti ali razumeti zapletenih imen. Zato smo za vas pripravili kratek vodnik po najpogostejših kozmetičnih sestavinah.

Vitamin A (retinol) za boj proti gubam
Kako deluje? Deluje na celice epiderma, zato se videz kože po nanosu vitamina A po določenem času izboljša, koža postane bolj čvrsta in gladkejša.
Česa ne more? Ne deluje na hitro, zato lahko prave rezultate pričakujemo šele po enem mesecu ali več.
Kako se uporablja? Kreme, ki vsebujejo retinol, so odlične za uporabo v zimskih mesecih, ko ni močnega sonca. Zato jih lahko uporabljamo tudi kot nočne kreme. Če začutite srbenje, ste preobčutljivi na retinol, zato raje izberite drugo kremo.

Vitamin E preprečuje oksidacijo
Kako deluje? Skupaj z vitaminom C je vitamin E najboljši zaščitnik kože pred oksidacijo in staranjem. Mehča kožo in deluje protivnetno.
Česa ne more? Če krema vsebuje samo vitamin E, je veliko manj močna kot v kombinaciji z vitaminom C. Skupaj s polifenoli iz zelenega čaja in grozdja preventivno deluje proti staranju.
Kako se uporablja? Vitamina E ni nikoli dovolj, zato naj ga vsebuje večina vaših krem.



Hialuronska kislina ohranja vlažnost
Kako deluje? Najboljša je pri ohranjanju vlage v koži. Deluje kot spužva, ki v notranjosti kože zadrži vlago, in zato so zgornji sloji kože mehkejši in nežnejši.
Česa ne more? Ne vpliva na čvrstost kože, ne deluje proti gubam in ne ščiti kože pred soncem in drugimi zunanjimi vplivi.
Kako se uporablja? Če imate dehidrirano kožo, uporabljajte vlažilno kremo s hialuronsko kislino zjutraj in zvečer.

Rastlinski izvlečki za čvrstost kože
Kako delujejo? Beljakovine rastlinskega izvora vsebujejo kreme, namenjene globinskemu hranjenju kože. Na njej pustijo tanek film, ki kožo naredi gladko, čvrsto in mladostno.
Česa ne morejo? Ne delujejo proti gubam in ne ščitijo pred zunanjimi vplivi.
Kako se uporabljajo? Kreme z rastlinskimi izvlečki so dobre tako za dnevno kot za nočno nego, radi pa jih imajo tisti, ki želijo naravno, rastlinsko osnovo kozmetičnih preparatov.

Sadne kisline proti staranju
Kako delujejo? Obstaja veliko število sadnih kislin, med njimi sta najbolj znani AHA kislina in alfahidroksi kislina. So precej agresivne, saj pomagajo koži odvreči odmrle celice in pospešujejo naravno obnavljanje kože.
Česa ne morejo? Če imate zelo občutljivo in tanko kožo, sadne kisline niso za vas. Čeprav lahko AHA kislina ustavi staranje kože, ne more delovati preventivno - torej jo lahko uporabljamo samo takrat, ko se znaki staranja že pojavijo.
Kako se uporabljajo? Občasno. Kreme s sadnimi kislinami je najboljše uporabljati kot dvomesečne kure vsako pomlad in jesen.

Polifenoli proti zunanjim vplivom
Kako delujejo? Grozdne peške in zeleni čaj so bogat izvor polifenolov, zelo močnih antioksidantov, ki ščitijo kožo pred negativnimi zunanjimi vplivi.
Česa ne morejo? Ne morejo odpraviti gub, vendar lahko, če jih začnemo uporabljati pravočasno, upočasnijo staranje.
Kako jih uporabljamo? Zadnji kozmetični hit je terapija z vinom, ki jo uporabljajo za nego kože obraza in telesa.
M. M.
Foto: iStockphoto

Vir: www.siol.net

Kaj mora biti na vaši toaletni mizici


Ali v toaletnem kovčku ali v kopalnici ali kjerkoli, kjer se lepotičite. Nekatere stvari so popolne osnove, tudi v svetu lepote, in prav je, da najdete prave, saj jih boste dolgo uporabljali in nič hudega, če stanejo malce več. Na vaši toaletni mizici ali omarici so dobrodošle samo stvari, ki jih boste uporabljali, da boste še lepši.

Za obraz
Če odštejemo vaše vsakdanje stvari, kot so mleko za odstranjevanje ličil, tonik in krema, je zelo priporočljivo, da na vaši mizici stoji puder, ki se popolnoma ujema s tenom vašega obraza. Če hočete ohraniti naraven videz, potem izberite tekoči puder ali obarvano kremo. Vsi ostali pudri sicer nudijo večjo prekrivnost, vendar delujejo težje. Za nanašanje pudra imejte vedno pripravljeno gobico, s katero boste nanašali puder, ter velik čopič, ki služi za nanašanje pudra v prahu ter resnično prekriven korektor. Pri roki imejte vedno tudi vatirane paličice, ki so krasne za odstranjevanje ličil okrog oči, vato in papirnate robčke.

Osnove za oči in obrvi
Senčila za oči v vaših barvah ter kakovostna maskara so številka ena na vaši mizici. Potem še nujno potrebujete dobro pinceto za oblikovanje obrvi. Te so zelo pomemben del obraza, saj z njimi lahko spremenite izraz na obrazu. Prav vam bo prišla tudi posebna krtačka za obrvi, s katero jih boste počesali in boste videti še bolj urejeni. Privoščite si navijalnik za trepalnice. Ta je videti kot škarje, ki ima na koncu vstavek za trepalnice. To je pripomoček, ki resnično odpre oči in jih naredi sijoče. Za oči vam bodo prav prišli tudi čopiči za oči ter gobice za nanašanje ličil. Če so vaše oči velikokrat vnete, boste rdečino zmanjšali s kapljicami visine (ampak te so le za občasno uporabo, ko vašega make-upa ne smejo pokvariti rdeče oči).

Za mehke ustnice
Brez dobrega vazelina bodo še tako lepo oblikovane ustnice razpokane in izsušene. Zato naj bo na vsaki toaletni mizici. Za ustnice sicer ne potrebujete veliko, vendar je dobro vedeti, da se polnih ustnic nikoli ne ustvari samo z enim odtenkom šminke. Vizažisti pogosto uporabljajo ta trik, kadar hočejo poudariti ustnice. Zato imejte na mizici vsaj dva odtenka enake barve, čopič za lažje nanašanje in bleščilo.

Nohti
Zanje je kot pri vseh stvareh potrebna pravilna nega. Vedno imejte pri sebi kakovostno pilico za nohte, nastavek za potiskanje obnohtne kožice, kremo za roke in obnohtno kožico. Utrjevalni lak za nohte. Ta je največkrat brez barve, tako da ga lahko mirne duše nosite na nohtih vsak dan.
Telo, polno sijaja
Kremo za telo s svetlobnimi delci nujno postavite na mizico. Prav vam bo prišla vedno, ko boste nosili obleke z golimi rameni ali globokim dekoltejem. Takšne kreme lepo ujamejo lesk na goli koži (pazite le, da je ne nanašate v ogromnih količinah, ker lahko ustvarite vtis, da ste mokri oziroma prepoteni). Brez vašega najljubšega parfuma tudi ne bo šlo. Z njim zaokrožite podobo in hitite osvojiti svet.
P. Z.
Foto: JupiterImages

Vir: www.siol.net

Lepota na ustnicah


Šminka je zvesta spremljevalka žensk, zato se velikokrat sprašujemo, ali obstaja takšna, ki se ne razmaže, ne ostaja v kotičkih ustnic in se ne prime na zobe. Za vas imamo prijetno novico: dandanes obstajajo najrazličnejše šminke, med katerimi lahko vsaka najde pravo zase, če seveda poskrbi tudi za nego ustnic.


Koža okrog ustnic je nežna, tanka in velikokrat suha, ustnice pa so zgrajene iz sluznice, ki je pokrita z dvajsetkrat tanjšo kožo kot drugod po obrazu. Poleg tega ustnice nimajo lojnic in se ne morejo vlažiti same, zato jih moramo nenehno negovati. Kakovostna šminka je kot nalašč za to.

Iz česa je?
Osnova šmink je mastna zmes iz voska (čebeljega, rastlinskega, mineralnega ali sintetičnega izvora), ki poskrbi, da je šminka čvrsta. Druga sestavina pa je lanolin ali podobne snovi, ki poskrbijo za mehkobo šminke in njeno sposobnost oprijemanja ustnic. Naslednja sestavina v šminkah so olja, na primer ricinusovo, mineralno ali sintetično, ki omogočajo, da je šminka dobro mazljiva. V šminki so še mali odmerki antioksidantov, ki ščitijo maščobne delce v šminki pred tem, da bi postali žarki ali da bi spremenili sestavo. V večini šmink so tudi pigmenti, ki dajejo šminki določeno barvo, ter dišave, ki ji dajo prijeten vonj. Vsaka šminka je v povprečju sestavljena iz 20 sestavin, saj se samo za doseganje prave barve dodaja pet ali šest različnih pigmentov.


Razlika med svetlečimi in mat šminkami
Mat šminke so bolj obstojne, vendar so tudi bolj suhe. Ker vsebujejo več voska, preprečujejo zadostno vlaženje ustnic, zato se te ob uporabi mat šmink večkrat izsušijo. Po drugi strani pa takšne šminke omogočajo boljše niansiranje barve in bolj natančen nanos. Bolj kot je šminka mastna, bolj je svetleča in se lažje nanaša, vendar se tudi hitreje zbriše in izgine z ustnic.

Kako prepoznati kakovostno šminko?
Kakovostna šminka se preprosto nanaša in ostane v enem sloju. Njen rok uporabe mora biti najmanj tri leta, kar pomeni, da se v tem času njen videz in vonj ne smeta spremeniti. Barva šminke mora biti tudi nekaj ur po nanosu enaka, okus in vonj pa morata biti prijetna. V zadnjem času so najbolj priljubljena bleščila - glossi, pa tudi šminke v obliki svinčnika, ki omogočajo natančen nanos, ter tekoče šminke v stekleničkah, ki se nanašajo s tankim čopičem.

Še nekaj nasvetov za uporabo
Vazelin naj bo vedno v vaši torbi, saj varuje ustnice pred izsušitvijo, jih neguje, vlaži in nahrani. Kakovostna šminka jim nudi še dodatno nego, enkrat na teden pa ustnicam privoščite tudi hranilno masko.
Če imate suhe ustnice, pred nanosom šminke naredite piling, pri tem pa uporabite najmehkejšo ščetko za zobe. Nato nanesite hranljiv vazelin, pri nanosu pudra na obraz pa ga malo nanesite tudi na ustnice. Potem jih obrobite s svinčnikom v barvi ustnic ali v enaki barvi, kot je vaša šminka, saj so ustnice, obrobljene s temnejšim svinčnikom, že nekaj časa iz mode. Šele nato nanesite šminko.
Če imate tanke ustnice, ne uporabljajte svinčnika, ampak jim optično povečajte volumen z bogatim nanosom bleščila. Če imate bogat make up na očeh, naj bodo ustnice manj opazne, kljub temu pa nanje nanesite vsaj brezbarven gloss.
M. M.
Foto: iStockphoto, JupiterImages

Vir: www.siol.net

Nove lepotne odločitve


V svoje življenje vnesite nekaj malih sprememb in rezultati bodo kmalu vidni - izgledali boste mladostno in zdravo - naravnost fantastično. In katere so drobne skrivnosti za izvrstno počutje in čudovit videz?

1. Pojdite v posteljo pol ure prej kot ste navajeni. Krepčilni spanec je potreben, da bo imela koža dovolj časa za obnavljanje.
2. Vlažilno kremo, ki jo uporabljate, zamenjajte s tako, ki vsebuje tudi zaščitni faktor. Strokovnjaki so namreč ugotovili, da so štiri od petih gub posledica nenehne izpostavljenosti sončnim žarkom.
3. Redno uporabljajte sredstva za luščenje kože, saj je to eden najpomembnejših korakov do bleščeče kože. Kupite tudi olje za obraz, ki bo prodrlo globoko v kožo in jo intenzivno obnovilo, negovalo in jo nahranilo.
4. Začnite uživati vitaminske kapsule, saj s hrano gotovo ne vnesete zadostne količine vitaminov, kot jih potrebujejo vaši lasje, koža in nohti.
5. Pijte veliko tekočine. To je najbolj preprosta in najbolj poceni poteza, ki jo lahko storite za lepoto kože. Ne boste verjeli, kakšno spremembo bodo v vašem videzu naredili dodatni trije kozarci vode!
6. Naredite selekcijo izdelkov, ki jih uporabljate za nego kože. Ne dušite je s prevelikimi količinami izdelkov, saj boste s tem dosegli nasprotni učinek od želenega. In ne začnite prehitro uporabljati krem proti staranju, dovolj bo, če z njimi začnete po tridesetem letu.
7. Nehajte kaditi ali vsaj zmanjšajte količino cigaret, saj verjetno veste, da je kajenje sovražnik lepe kože. Cigaretni dim zmanjšuje dotok kisika v telo, zato je koža videti nezdravo in dobi sivkasto barvo.


8. Enkrat na teden uporabite vlažilno masko, ki bo kožo zmehčala, zgladila in ji podarila svež videz.
9. Vsak dan v kožo celega telesa vtrite vlažilni losijon. Koža bo tako bolj nežna na dotik in bolj čvrsta. Tu in tam namesto losijona uporabite olje, ki ga s počasnimi gibi vtirajte v telo. Tako boste pospešili delovanje limfe in izločanje strupov iz telesa.
10. Enkrat na teden svojim rokam in stopalom privoščite intenzivno lepotno nego. Nanje nanesite vlažilno kremo, nataknite si bombažne rokavice in nogavice ter pustite delovati čez noč.
11. Kupite si bel svinčnik za nohte. Uporabljajte ga na spodnji strani nohta, saj bodo tako nohti dobili svojo naravno barvo, postali bodo čvrsti in bolj zdravi, posebej če boste za kožico okrog nohtov uporabili posebno olje in jih čim večkrat namazali z zaščitnim lakom.
12. V torbici imejte vedno kremo za roke in si jih namažite vsakič, ko se boste spomnili na to - roke so namreč dober pokazatelj naše resnične starosti.
13. Enkrat na mesec si privoščite manikuro v salonu. Tam vam bodo pravilno skrajšali, popilili in nalakirali nohte. Tudi doma uporabljajte pilico za poliranje, saj to izboljša dotok krvi in kisika v koren nohta.
14. Posode nikoli ne umivajte brez rokavic. Preden si jih nataknete, si roke namažite s kremo. Toplota pod rokavicami bo razširila pore in koža bo lažje vpila aktivne sestavine kreme.


15. Vsak dan pojejte en avokado - to je odlično sredstvo v boju proti suhi koži. Uživajte tudi veliko svežega sadja in zelenjave.
16. Če ste utrujeni, vaša koža pa ima siv odtenek, nanjo nanesite malo samoporjavitvene kreme in v trenutku bo videti bolj sijoča in sveža.
17. Ne izogibajte se balzamu za lase, saj jih ščiti in omogoči lažje česanje. Če nimate veliko časa, kupite balzam, ki ga razpršimo po laseh in ga ni treba izpirati.
18. Kupite si kvaliteten serum za lase. Vrhunski serumi so topljivi v vodi in se zlahka izpirajo, medtem ko tisti cenejši ostajajo prilepljeni na lase in lahko poškodujejo njihovo teksturo.
19. Ko na lase nanesete balzam, lase izperite s hladno vodo, ki bo zaprla luskice v laseh, zato bodo lasje bolj svetleči.
20. Za mokre lase uporabite brisačo, ki dobro vpija, saj boste tako skrajšali čas sušenja s fenom. Če ga uporabljate, si lase sušite s hladnim zrakom, saj vroči zrak lahko poškoduje površinsko strukturo las.
21. Enkrat tedensko tudi na laseh uporabite hranilno masko z intenzivnim delovanjem, tako bodo vaši lasje sijoči in močni. Uporabljajte tudi kvalitetno krtačo za lase, ki naj bo iz naravnih vlaken.
22. In še en nasvet naših babic: vsak večer pred spanjem si dobro skrtačite lase, saj boste s tem enakomerno porazdelili naravno maščobo las, ki jih bo tako ščitila po vsej dolžini.
M. M.
Foto: iStockphoto

Vir: www.siol.net

Letos samozavestno na plažo


Poletje prihaja in čas je, da poskrbimo za svoje telo. Po vseh zimskih radostih in velikonočnih pojedinah se je zagotovo pri vsakem nabral kak odvečen kilogram.
Francosko podjetje Laboratoire Physcience ima za vas rešitev, ki vam bo pomagal do želenega rezultata na zdrav in telesu učinkovit način. Strokovnjaki na področju prehranskih dopolnil so za vas razvili izdelke, ki vam bodo pomagali pri učinkovitem hujšanju in ohranjanju želene teže.


Vsem izdelkom, ki jih razvija in trži podjetje, so skupne naslednje lastnosti:
- učinkovitost, skrbna izbira in kakovost naravnih aktivnih sestavin,
- varnosti in učinkovitost prehranskih dopolnil zagotavlja tudi služba za raziskave in razvoj v sodelovanju z raziskovalnimi inštitucijami.
Strokovnjaki podjetje Physcience Laboratoire vam za učinkovito hujšanje svetujejo: Vsakodnevno aktivnost, uravnoteženo prehrano in pomoč z izdelki Physcience.

Pack Starter
V začetni fazi vam priporočamo Pack Starter, ampule z 8 rastlinskimi izvlečki, ter visoko vsebnostjo CLA. Izdelek učinkovito izloča odvečno vodo, drenira tkiva in lajša občutek zatečenosti.
Pack Cellulite
V fazi hujšanja vam svetujemo uporabo izdelka Pack Cellulite z ekstraktom grozdja in črnega ribeza ter visoko vsebnostjo CLA. Dvojna formula z nočnim in dnevnim delovanjem je prvo prehransko dopolnilo, ki deluje na prizadeta mesta od znotraj.



Pectiligne tablice in napitek
Po pridobljeni želeni teži pa vam za ohranjanje vitkosti priporočamo dva izdelka:
Pecti Ligne z jabolčnim pektinom. Hitro in učinkovito zmanjšuje apetit, željo po prigrizkih in je odlično dopolnilo k vsaki dieti ter primerno za vključevanje v zdrave prehranjevalne navade. Ena tablica vsebuje enako količino pektina kot 5 jabolk in ima manj kot 30 kcal.
Pectiligne minceur pospešuje izločanje odpadnih in strupenih snovi iz telesa. Po pitju boste zaradi učinka naravnih vlaknin imeli občutek sitosti, dokazan pa je tudi drenažni učinek v 24. urah.


ZA LAŽJO ODLOČITEV ZA NAKUP PA SI VEČ O IZDELKIH POIŠČITE V PRIROČNIKU (PDF, 6,4 MB) ALI NA WWW.VALENS.SI.
Izdelki so na voljo v lekarnah in specializiranih prodajalnah.
Želimo vam lepo in samozavestno poletje!
VALENS INT D.O.O.
KAJUHOVA 32 B, LJUBLJANA

Opomba: Oglasno sporočilo.

Vir: www.siol.net

Najpogostejša vprašanja o celulitu


Ob bližajočem se poletju se vse pogosteje sprašujemo, kako se znebiti nadležne pomarančne kože. Katera dieta bo pomagala, katere kreme so učinkovite, izbrati tek ali plavanje - vse to so vprašanja, na katera vam bomo pomagali odgovoriti.

Kateri šport zagotavlja najboljše rezultate v boju proti celulitu?
Najboljše je plavanje ali vodna gimnastika, pozitivni učinki pa so vidni že po zelo kratkem času. V nogah boste začutili lahkost, kar je posledica drenaže odpadnih snovi in ponovne vzpostavitve mikrocirkulacije.

Kaj je bolj koristno, masaža ali telovadba?
Oboje je učinkovito. Najmanj pol ure vsakodnevne fizične aktivnosti ohranja dobro presnovo maščob ter delovanje limfe, ki odplakuje strupe iz telesa. Poleg tega se oblika telesa spremeni, znojenje pa omogoča izločanje odpadnih snovi. S kvalitetno masažo se iz telesa izloča tudi odvečna tekočina, pa tudi mišice so bolj definirane.

Kateri so najbolj učinkoviti kozmetični preparati?
Nobena krema ne more narediti čudežev, saj ne more uničiti maščobnih celic. Ker pa so maščobne celice prepojene tudi z vodo, moramo najprej iz telesa odpraviti odvečno tekočino. Pri tem so učinkoviti preparati, ki vsebujejo snovi, ki ščitijo žile in delujejo drenažno. Najbolj znani pri boju proti celulitu so bršljan, kofein in lobodika.

Ali obstajajo učinkoviti anticelulitni tretmaji?
Nekateri so bolj, drugi manj učinkoviti, vsekakor pa lepotni tretmaji v kozmetičnih salonih pomagajo v boju proti pomarančni koži, saj so profesionalni aparati in kozmetične sestavine ponavadi bolj učinkoviti od tistih, ki jih imamo doma.


Kako učinkovita je hidromasaža?
Vodni mehurčki rahlo masirajo celo telo in pri tem stimulirajo živčne receptorje in mikrocirkulacijo. Vendar bodite previdni, tok ne sme biti premočan ali preblizu koži, da ne bi poškodoval sten žilic, posebej pri vidnih kapilarah. Najboljši čas za hidromasažo je zvečer, saj deluje sproščujoče, ali po fizični aktivnosti, saj sprošča krče v mišicah.

Je limfna drenaža res najbolj učinkovita vrsta masaže?
Da, če jo opravlja strokovno usposobljena oseba. Ni dovolj, da samo odstranimo odvečno vodo iz tkiva, pospešiti moramo tudi njeno absorpcijo skozi mrežo kapilar in žil, torej stimulirati cirkulacijo krvi. To terapevt doseže z nežnimi, a odločnimi gibi, ki ne smejo poškodovati tkiv in kapilar.

Kako koristna je savna za odpravljanje celulita?
Savna omogoča izločanje strupov skozi znojenje, vendar nima vpliva na tekočino, ki se nahaja v maščobnih celicah. Poleg tega lahko visoke temperature povzročijo širjenje žil, kar lahko dodatno upočasni mikrocirkulacijo. Zato savna ni najboljši način za boj proti celulitu.

Kdaj je najboljše nanašati anticelulitne kreme?
Kreme in gele moramo nanašati vztrajno in redno, če se le da, dvakrat na dan. Temeljito jih moramo vtreti v kožo od stopal do vrha zadnjice. Enak postopek ponovite tudi pred ukvarjanjem s športom, saj bodo tako maščobe ob gibanju še hitreje izgorevale.

Kako učinkovita je masaža po telesni vadbi?
Neodvisno od vrste fizične aktivnosti, ki jo izberete, je sproščujoča masaža po njej vedno koristna, posebej za sprostitev mišic in preprečevanje tvorjenja mlečne kisline. Anticelulitna masaža je podobna športni, le da so gibi bolj nežni.

Ali je elektrostimulacija učinkovita?
Elektrostimulacija stimulira krčenje mišic in jih sili v pasivno gimnastiko, ki krepi tkiva in izboljša videz kože. Poleg tega stimulira cirkulacijo krvi in limfe, zato je lahko v kombinaciji z drugimi metodami precej učinkovita.

Zakaj je treba piti veliko vode?
Voda spodbuja delovanje metabolizma, čisti telo in lahko ustvari občutek sitosti. Popijte je najmanj dva litra dnevno, posebej poleti, ko boste z njo nadoknadili soli in minerale, ki jih izgubljamo s potenjem.


Kaj lahko dosežemo z dieto?
Posebna dieta proti celulitu ne obstaja, lahko pa vam običajna dieta pomaga, da osvojite zdrave prehranjevalne navade, ki vam bodo koristile vse življenje. Zelenjava je najboljša surova, saj tako zadrži večino mineralnih snovi in vitaminov. Sveže sadje jejte skozi ves dan - sadni sok lahko zamenja sladico, ublaži žejo in obnovi vaše zaloge vitaminov in mineralov.

Koliko je priporočeno trajanje anticelulitne masaže?
Dobra masaža traja najmanj eno uro, pri tem pa ni nujno, da terapevt uporablja kreme proti celulitu. Zelo učinkovito je tudi navadno masažno olje, saj je bolj pomembna tehnika masaže.

Kdo so zavezniki boja proti celulitu v hladilniku?
Polnozrnat kruh in testenine, hrana, bogata z vlakninami, ki pospešujejo prebavo, paziti je treba na to, da je hrana lahko prebavljiva, da ima velik odstotek vode, mineralov in vitaminov. Jejte veliko sezonskega sadja in zelenjave, ne pozabite pa tudi na vnos proteinov, ki omogočajo presnovo maščob; najdete jih v ribah in nemastnem mesu.

Kateri hrani se moramo izogibati?
Predvsem slani, saj sol zadržuje tekočino v telesu. Izogibajte se polnomastnim sirom, suhomesnatim proizvodom, čipsu, soljeni ribi in juham iz vrečke. Tudi omake, ocvrte jedi, sladkarije in alkohol so sovražniki vitke linije, odgovorni pa so tudi za nastajanje celulita.
M. M.
Foto: iStockphoto

Vir: www.siol.net

Lep nasmeh za vsakogar


Predstavljajte si obnovljen zob, ki je videti in ki se občuti skoraj tako kot vaš lasten naravni zob. Ker vam zobni vsadki ponujajo številne prednosti, so verjetno najboljši način za zamenjavo manjkajočih zob. Obiščite nas in preizkusite, z veseljem vam bomo svetovali.

Implantati - zobni vsadki so narejeni iz umetnega zobnega korena, ki ga vsadimo v čeljustnico, ter obnovitvenega ali nadomestnega zoba. Ko je vsadek enkrat pritrjen na čeljustnico in je obdobje celjenja končano, nadomestni zob pritrdimo na vsadek. Na vsadke, ki služijo kot nadomestni zobje, lahko pritrdimo tudi zobne proteze.


Prednosti:
Novo življenje z ugrizom - Jejte ponovno, kar si želite. Vaši novi zobje so kot naravni s pomočjo implantatov trdno vrastejo v čeljust, kar pomeni, da lahko ugriznete na vso moč, brez kesanja. Vsadki lahko tudi izboljšajo okus, saj vam omogočajo, da imate celo zgornjo protezo brez pokrivanja neba.

Naravna lepota in zdravje - Zoboprotetični izdelki lahko izgledajo naravno lepo ali pa izgledajo umetno. Kakovost je pogojena z uporabljenimi materiali in obdelavo. Polnokeramične prevleke (ki jih naredimo v našem lastnem laboratoriju) se ne ločijo od naravnega zoba., saj so tudi na svetlobi enako prosojne kot naravni zob.

Varujejo zobe - Vsadki so samostojni. Za podporo ne potrebujejo pomoči vaših naravnih zob. Brez uporabe implantatov, bi bilo potrebno brušenje sosednjih zob za potrebe pritrjevanja mostička. Vendar celo to ne zagotavlja popolne stabilnosti, če so podporni zobje ohlapni ali krhki. Vaši zdravi zobje tako ostanejo nedotaknjeni.

Varujejo kosti - Zdravi vsadki lahko varujejo kosti ravno tako kot vaši lastni zdravi naravni zobje. Tega ne ponuja nobena druga opcija. Pravzaprav lahko nošenje zobne proteze pospeši izgubo kosti, pri čemer proteze postanejo manj stabilne in neudobne. Zaradi krčenja čeljustnice je lahko vaš obraz videti starejši.

Izboljšajo govor - Vsadki lahko varno zagozdijo ohlapne zobne proteze, ki ovirajo govor.

Zobodravstvena ordinacija BK STUDIO vam na storitve implantologije nudi 10 letno garancijo, najbolj napredno tehnologijo in postopke ter izkušene zobozdravnike (tudi iz Avstrije). Vse to pa vam omogoča odlične rezultate - PREVERJENO!

BK STUDIO
Moravske Toplice
Odpiralni čas od ponedeljka do vključno sobote od 8.00 do 18.00 ure
Info: 02 526 16 00 ali 051 682 623
bkstudio@siol.net
www.bkstudio.si

Opomba: Oglasno sporočilo.

Vir: www.siol.net

Razkriti lepotni triki


Saj poznate tisti slogan, da lepota ni naključje. In ko takole prebiraš nasvete vizažistov, frizerjev, kozmetičnih mojstrov in trenerjev, na koncu ugotoviš, da res ni. No, saj vsi vemo, da ima Cameron Diaz večne težave z aknami ali npr. Jessica Simpson. Pa tudi ni nobena skrivnost, da je Sharon Stone že krepko čez leta, ko bi bila njena koža sveža kot jutranja rosa.

Torej, kaj storijo te ženske, da so videti tako noro božanske, tudi če se jim čez noč zgodi kakšna majhna "nesreča" sredi obraza? Hja, to bi že lahko vedeli - obiščejo svojega vizažista. In kakšna kapljica njihove modrosti ter znanja le prikaplja v javnost, da si lahko tudi navadne punce pomagamo.

Ena stvar se že šepeta med poznavalci in tistimi, ki spremljajo holywoodske dogodke, za katere je potrebna rdeča preproga in bleščeč nasmeh na njej. Kako to, da igralke na večer oskarjev lahko tako sijejo? Saj poznate tisti sijaj, zaradi katerega bi zaradi nevoščljivosti skočili iz kože. Umetnik ličenja Adrien Arpel, kriv za prelepe obraze zvezdnic, je izdal skrivnost. To je silikonska podlaga ličenja, ki se imenuje Non Toxic Silicone. Gre za silikonsko podlago, ki je podlaga za kasnejši make up. Ta podlaga na precej neopazen način zgladi velike pore, zakrije male brazgotine in zgladi polt, da je pripravljena za nanos pudra. Glede na to, da v naših drogerijah tega izdelka še ni mogoče dobiti, si lahko pomagate z internetno prodajo.

Druga skrivnost, v katero svoje obraze namaka zvezdniški svet, se imenuje skin illuminators. Čeprav se sliši kot nekaj, kar obstaja v znanstveno fantastičnih filmih, gre za kreme, ki jim dodajajo bisernate oz. bleščeče delce. Koža je zaradi takšne kreme videti mlajša, sijoča, gubice pa so manj vidne. Teh krem nikar ne mešajte s svetlečimi pudri, saj gre za drug izdelek, ki je namenjen samo poudarkom na licih, bradi, dekolteju … Preverite izdelke Estee Lauder - takšno kremo že lahko kupite tudi na naših policah.


Tako opevana klasična rdeča šminka naj bi pristajala prav vsaki ženski. To je živa resnica, ampak - pozor. Ali veste, koliko odtenkov rdeče barve lahko kupite? No, sedaj pa se znajdite, če se lahko. Pravzaprav je stvar preprostejša, kot se zdi. Najprej preverite ten svoje kože. Če vaš ten potegne na rumeno barvo, potem drvite v trgovino in si kupite tisto rdečo, ki ima v sebi več oranžnih in rjavih tonov. Skratka pograbite tisto, ki je preplavljena s toplejšimi toni. Ženske, katerih ten bolj vleče na rožnato barvo, bodo gotovo videti bolje, če bodo na ustnice nanesle šminko, ki vsebujejo vijolične in modrikaste tone. Torej, hladnejšo barvno paleto.

In še pikica za i za konec. Saj vse vemo, da so lasje naš najlepši okras. Ampak po drugi strani vse poznamo slabe dneve, ko lasje enostavno ne ubogajo in živijo svoje življenje. Tega bo baje kar naenkrat konec, ko bomo začele uporabljati šampone, ki vsebujejo sestavino, ki se imenuje dimethicone copolyol. To je namreč snov, ki pripomore k večjemu volumnu, lase pa naj bi tudi lažje oblikovali. No, pa preizkusimo …
P. Z.
Foto: iStockphoto

Vir: www.siol.net

Kažipot po kozmetičnih izdelkih


Verjetno ste tudi vi kdaj v dilemi, katera krema je najbolj primerna za vašo kožo, kaj pomenijo oznake na embalaži in katera barva pudra ustreza vaši polti. V naslednjih vrsticah boste izvedeli tudi, katero kozmetiko morate pogosto menjati in pri kateri lahko tudi kaj privarčujete.
Pravilno rabljena in shranjena kozmetika traja dlje in če znate kozmetične izdelke pravilno uporabljati in shranjevati, lahko podaljšate njihov rok trajanja, poleg tega pa se izognete vnetjem in morebitnim infekcijam. Pri tem upoštevajte nekatera pravila.

Prava količina
Koliko izdelka uporabiti, je težko reči. Ko vam frizerka umiva lase, porabi za to veliko manj časa, kot pa vi doma. Vi morda menite, da lasje niso dobro sprani, a verjetno so, saj frizerji ponavadi uporabljajo razredčen šampon in tako prihranijo veliko šampona in vode, lasje pa so po pranju kljub temu mehki in čisti. S količinami kozmetičnih izdelkov zato ni treba pretiravati, saj večja količina izdelka ne pomeni večje učinkovitosti.

Balzami za lase
Priporočljivo je, da uporabite takšno količino balzama, ki ustreza velikosti lešnika, če imate dolge lase, pa dvakrat toliko. Izdelek razmažite med dlanmi, nato pa ga nanesite od konic proti vrhu las in pustite delovati priporočen čas.

Krema za obraz
Kremo nanesite s tapkanjem, nato pa z drobnimi krožnimi gibi vmasirajte v kožo. Z nanosom drugih preparatov počakajte, dokler je koža povsem ne vpije.

Puder
Ste vedeli, da profesionalni vizažisti, ki povprečno naličijo tri obraze na dan, stekleničko pudra porabijo šele po treh mesecih? Kako jim to uspe? Kapljico pudra dajte na hrbtno stran dlani, nato pa ga z vlažno gobico razporedite po obrazu. Dosegli boste naraven videz, prekrili nepravilnosti in porabili minimalno količino pudra.

Uporabite domišljijo
Če ste mislili, da vizažisti pri svojem delu uporabljajo tisoče stekleničk, škatlic in svinčnikov, se motite. Glavno orodje njihovega dela je njihova domišljija. Če jim zmanjka določene barve rdečila, jo zmešajo iz treh drugih. Njihovih trikov se lahko naučite tudi vi. Rdečilo za ustnice lahko uporabite tudi na licih, rdečilo za lica lahko mirno nanesete na ustnice, puder pa lahko služi tudi za posvetlitev ali potemnitev ustnic ali lic. Tudi samoporjavitveno kremo lahko uporabite kot senčilo, z voskom za lase pa lahko oblikujete tudi obrvi.

Pravilno shranjevanje
Stekleničke, tube in škatlice imejte trdno zaprte, da vsebina ne pride v stik s prahom, svetlobo in zrakom. Če je proizvod spremenil barvo ali vonj, ga takoj zavrzite. Kozmetiko imejte shranjeno čim dlje od izvorov toplote ali sonca. Čopiče in gobice enkrat na teden operite s tekočim milom in toplo vodo.

Kdaj moramo izdelek zavreči?
Vsi proizvodi imajo naveden rok trajanja, ki pa ni vedno najboljši pokazatelj realnega stanja. Na primer, ko enkrat odprete stekleničko mleka za telo, imate leto dni časa, da jo porabite, če pa uporabljate kremo za obraz z umazanimi rokami, se lahko v njej kaj hitro pojavijo bakterije in se bo pokvarila veliko prej kot piše na embalaži. Kdaj torej zavreči proizvod?


Maskara
Staro maskaro zamenjajte z novo vsake tri do šest mesecev. To je izdelek, ki ga bakterije obožujejo, poleg tega pa ga uporabljamo na zelo občutljivem delu obraza, očeh, zato je previdnost na mestu.

Senčilo
Lahko ga imate nekaj let, če je le dobro zaprto.

Puder
Če je na oljni osnovi, ga menjajte vsako leto, če je narejen na vodni osnovi, pa ga lahko uporabljate leto in pol.

Svinčnik za ustnice
Zavrzite ga, če je starejši kot dve leti.

ŠminkaŠminke, ki so starejše od enega leta, zavrzite. Če so že prej spremenile vonj ali barvo, naj končajo v košu takoj, ko opazite spremembo.

Lak za nohte
Če želite, da bo dolgo zdržal, ga imejte med poletjem v hladilniku.

Mala količina za dalj časa
Gotovo ste se že znašli v situaciji, ko vam zmanjkuje nekega izdelka, vam pa še ni uspelo kupiti novega. Tu je nekaj trikov, ki vam bodo pomagali, da bo proizvod trajal dlje:
- Če ste pri koncu s kremo, jo nanesite na vlažno kožo. Krema se bo vpila skupaj s kapljicami vode in koža bo dobila dovolj hranilnih snovi iz manjše količine kreme.
- Če je puder samo še na stenah stekleničke, vanjo nakapajte nekaj kapljic tonika za obraz in dobro pretresite. Preostanek pudra se bo spustil na dno stekleničke.
- Če vam je ostalo še čisto malo šminke, jo nanesite s čopičem. Na ta način podaljšate trajanje šminke za kar dvajset dni, saj se s čopičem nanese precej manjša količina izdelka.
- Če se vam je lak za nohte posušil, vanj nalijte nekaj kapljic acetona in ga postavite v hladilnik. Kmalu bo spet uporaben.


Kaj vsebuje vaša krema
Katere so aktivne sestavine vaših kozmetičnih izdelkov? To so kemijske substance, ki v dotiku z našo kožo ali lasmi delujejo vlažilno, hranilno, osvežujoče … Na vsaki škatlici boste našli nekaj sestavin, ki jih ne poznate. Kaj na primer pomeni barva za lase, ki vsebuje ceramide? Za vas smo pripravili mini slovarček sestavin, ki so v večini kozmetičnih izdelkov.
Lecitin je sestavina, podobna naravni maščobi v koži. Preprečuje izgubo vlage in kožo mehča.
Glicerin je sestavina, ki pomaga pri vlaženju kože.
Alfahidroksilna kislina (AHA) je sadna kislina, ki pomaga s kože odstranjevati odmrle celice povrhnjice in pomaga pri naravni obnovi kože.
Bisebol je snov, narejena iz cvetov kamilice in umirja vnetja.
Ceramidi so snovi, ki pomagajo pri obnovi suhih in poškodovanih las.
Kolagen vsebuje koža, lahko pa je tudi v kremah. Kožo ščiti pred staranjem in preobremenjenostjo.
Retinol je derivat vitamina A in ga najdemo v kremah proti gubam.
Provitamini so derivati vitmanov A, B in E. V kozmetiki se uporabljajo za povečanje elastičnosti, moči in sijaja las.
Pantenol je ime za vitamine skupine B, ki jih uporabljajo za krepitev las.
Manca Mirnik
Foto: JupiterImages, iStockPhoto

Vir: www.siol.net

Naj poleti nohti zažarijo!


Poleti ne pokažemo samo veliko gole kože, temveč tudi negovanost svojih nohtov. Lepi nohti dopolnjujejo urejen videz ženske, pot do njih pa je včasih zelo dolga. Pomembno je, da redno skrbimo zanje in jim omogočimo vse potrebno za zdrav videz. Poleti pa se na njih lahko poigramo tudi z barvami.

Pripomočki za nego nohtov
V vaši toaletni torbici za nego nohtov ne smejo manjkati vatne blazinice, odstranjevalec laka za nohte, nežna pilica za nohte, tanka lesena palica z zaobljenimi konicami, ščetka za nohte, krema za nego obnohtne kožice, podlak, lak za nohte, zaščitni lak ali nadlak, škarjice za nohte. Če imate na nogah trde nohte, si priskrbite tudi klešče za nohte.

Da bodo nohti čvrsti
Tudi za nohte moramo redno skrbeti. Če vsak teden negujemo nohte in obnohtno kožico, bodo nohti lepi in ne boste imeli težav s preraslo kožico. Vsak dan nohte namažite s hranilno kremo, ki bo nahranila tudi obnohtno kožico, odmrli deli pa bodo hitreje odpadli. Ponoči nohte premažite s posebnim oljem, lahko uporabite tudi olivno, ki bo pomagalo ohraniti njihovo prožnost in nelomljivost. Če se le da, imejte nalakirane nohte, saj jih tako zaščitite, hranilne sestavine pa se bodo hitreje vpile v nohtovo roževino. Lak tudi varuje nohte pred izsušitvijo, kadar ste veliko v vodi.

Pomembna je vlaga
Ne skoparite s kremo za nohte in obnohtno kožico. Najboljše so kreme, ki vsebujejo alfa hidroksi kisline. Te zgladijo manjše razpoke in gubice. Če so vaše roke in nohti videti izsušeni in raskavi, si privoščite nočno nego. Nohte in kožico na debelo namažite s hranljivo kremo, nato pa si nadenite bele bombažne rokavice, ki jih lahko kupite v lekarni. Pojdite v posteljo in zjutraj bodo vaše roke kot prerojene.

Pravilno striženje
Nohte na rokah strižemo na okroglo, dokončno obliko pa jim damo s piljenjem, ki mora potekati v eno smer, pila pa ne sme biti pregroba. Nohte na nogah strižemo v ravni liniji, saj lahko sicer pritiskajo ob čevlje in tako prej pride do vraslih nohtov ali otiščancev.


Obnohtna kožica
Z mehko ščetko očistite nohte tudi na spodnji strani. Leseno paličico ovijte s koščkom vate, ki ste ga navlažili z vodo. Nato s paličico narahlo potiskajte kožico proti korenu nohta. Nikar je ne strizite, saj je v nobenem primeru sami ne morete postriči pravilno. To naj stori strokovnjak.

Piljenje
Kot rečeno, nohte pilite le v eni smeri, saj je piljenje v obe smeri lahko preveč boleče, noht pa se prej razcepi. Ne pilite pregloboko v vogale nohta, saj ga to oslabi.

Lakiranje
Ko ste končali z nego in čiščenjem, vse ostanke odstranite s koščkom vate, ki ste ga namočili v odstranjevalec laka za nohte. Nato nanesite podlak, ki bo preprečil, da bi nohti porumeneli. Zatem nanesite dve plasti laka. Ostanke laka na koži odstranite z leseno paličico, katere konico ste pomočili v odstranjevalec laka. Lakiranje zaključite z nadlakom, ki bo poskrbel za sijaj in preprečil luščenje.


Nohti poleti
Poleti nohti zahtevajo posebno nego, saj se zaradi vode in močnega sonca izsušijo. Zato moramo uporabljati posebno kremo in olje za nohte, s katerima jih namažemo vsak dan. Tako nohti dobijo potrebne vitamine in minerale. Zelo priporočljivo je, da so nohti nalakirani, saj so tako najboljše zaščiteni. Dolge nohte nalakirajmo tudi na spodnji strani, saj jim tako nudimo kar največjo zaščito pred škodljivimi vplivi, glivicami in bakterijami, ki jih je v vodi še posebno veliko.
Poleti so že nekaj časa modne metalne barve, na primer zelena, rjava ali rdeča. Nosijo se tudi nežni pastelni odtenki in barva šampanjca. Glede oblike nohtov je še vedno najbolj modna francoska manikira, ko konico nohta polakiramo z belo, ostali del nohta pa s kakšno drugo, nežno pastelno barvo. Takšna vrsta manikire je primerna za malo krajše nohte, pri dolgih nohtih pa si lahko privoščite močnejše barve. Poleti si lahko tudi na nogah privoščite bleščice, zanimive nalepke ali kristale, ki jih pritrdimo na nohte, ki naj v poletnih dneh resnično žarijo.
Manca Mirnik
Foto: JupiterImages, iStockphoto

Podskupina

Išči fotomodele

Google Custom Search

Slike za ozadja

Slike za ozadja

Postani avtor

Postani soustvarjalec tega bloga. Pošlji kratek CV na spodnji naslov. Pogoji sodelovanja: 1. Spoštuj avtorske pravice drugih ... če kopirate vsebino iz drugih web strani povprašajte avtorja za dovoljenje, ali kopirajte le del vsebine in navedite link na njegovo stran ali ... 2. Vsebina prispevkov mora biti skladna z namenom, za katerega je ta blog postavljen, to je lepota in nasveti 3. Blog je namenjen izmenjavi vsebin in povezav z drugimi blogi ali spletnimi stranmi 4. Blog je prostovoljen in za delo niste plačani, lahko pa ta blog izkoristite za reklamiranje svoje dejavnosti, svoje spletne strani ali kakega drugega bloga ... in predvsem ne pozabiti na bralce tega bloga. 5. Prispevkov in komentarjev ne brišemo in ne korigiramo ... izkoristite pravico in svobodo izražanja

Mnenja in komentarji

Powered by TagBoard Message Board
Name

URL or Email

Messages(smilies)